Čo je to detoxikácia ?

Detoxikácia predstavuje veľmi dôležitý proces, lebo práve toxíny sú príčinou takmer všetkých chorôb a detoxikácia odstraňuje príčinu - podstatu ochorenia.

Príčiny :chemický priemysel a jeho produkty, odpadové látky vypúšťané do vody a ovzdušia, chemické prísady v jedle, ťažké kovy, lieky užívané v stále väčších množstvách, keď sekundárne účinky jedných liekov, "liečime" inými liekmi.
Každý orgán ľudského tela je zasiahnutý od poškodených tkanív až po zničené orgány.

Detoxikácia znamená očistenie organizmu od toxínov a infekčných ložísk.

Toxicita v tele sa zvyšuje dôsledkom stravy chudobnej na ozajstné živiny, ako aj zlá kvalita jedla a spôsob jeho prípravy, nedostatok čerstvej zeleniny a ovocia, fajčenie a požívanie alkoholu a kávy, stres, taktiež nedostatočnej činnosti hrubého čreva a jeho poruchami, zníženej funkcie pečene, slabého vylučovania obličiek a nedostatočného vylučovania dýchacími cestami a pokožkou.

Toxicitu zvyšuje aj nedostatok pohybu a nedostatočný pitný režim.

Detoxikáciou váš organizmus odbúrava odpadové látky.

Tuky (najmä oxidované tuky a cholesterol), voľné radikály a ostatné molekuly, ktoré v našich vnútornostiach pôsobia dráždivo ako toxíny, sa odstránia. Po takejto očiste vaše telo zvyšuje hladinu fyzickej, duševnej a sexuálnej energie, stanete sa kreatívnejší, vitálnejší, otvorení emocionálnym a duchovným energiám, a začnete sa cítiť ako úplne iný človek.

Čistiaci program je ideálna pomôcka na prehodnotenie života, zmeny, pre duchovnú obrodu a zbavíte sa závislostí a zlých návykov. Návykov sa zbavíte ľahko, a keď začnú ustupovať aj abstinenčné príznaky, budete môcť začať nový život bez škodlivých návykov a drog.

Dôvody na detoxikáciu
    - predchádzanie chorobám, spomalenie starnutia, životné prostredie
    - čistita tela, zvýšenie flexibility, svedomitosť
    - orgány si oddýchnu, zvýšenie plodnosti, uvoľnenosť
    - omladzovanie, väčšia citlivosť zmyslov, vnútorná naladenosť
    - zníženie hmotnosti, zvyšovanie energie, čistejšia pleť

Znaky a symptómy toxicity
    - bolesti hlavy, zlý spánok, nechutenstvo
    - bolesti kĺbov, závraty, problémy s dýchaním
    - kašeľ, náladovosť, zápcha
    - bolesti chrbta, úzkosť, horúčka
    - časté nádchy, depresie, kožné vyrážky
    - oslabená imunita, únava, zlé trávenie, nervozita

Zapamätajte si

Dobré zdravie je výsledkom efektívne fungujúceho tráviaceho systému. Ak máte zlé trávenie, je pravdepodobné, že trpíte alergiami na určité potraviny, a následkom toho môže byť nedokonalé vstrebávanie živín.

Takmer každý by mal z času na čas detoxikovať. Niektorí potrebujú čistiť telo častejšie, aby uviedli funkcie svojho organizmu do rovnovážneho stavu. Pri pravidelnej, vyváženej strave s vylučovaním nadbytočne prijímaných látok telo nepotrebuje silnú detoxikáciu.

Našim individuálnym prístupom, Vám vypracujeme individuálny detoxikačný program.

© 2013